Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Δράση Κοινωνικής Ευθύνης μαθητών του ΕΠΑΛ ΘΗΒΑΣ

Στo πλαίσια της κοινωνικής ευθύνης, το ΕΠΑΛ – EK Θήβας και οι μαθητές του Mηχανολογικού Tομέα έκαναν μία πρωτότυπη δράση. Σε συνεργασία με την εταιρεία Παπουτσάνης Α.Β.Ε.Ε. (PAPOUTSANIS S.A.) η οποία πρόσφερε κρεμοσάπουνα που έχουν αποσυρθεί από τα σούπερ μάρκετ και το τμήμα Παιδείας και Πρόνοιας του Δήμου Θηβαίων, κατάφεραν στον ελεύθερό τους χρόνο και εκτός μαθήματος να συλλέξουν προϊόντα σε άριστη κατάσταση τα οποία στη συνέχεια συσκευάστηκαν από τους ίδιους και προσφέρθηκαν στα ιδρύματα της πόλης στο κοινωνικό παντοπωλείο και σε όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Θηβαίων.

Μοιράστηκαν συνολικά περισσότερα από 2000 συσκευασίες κρεμοσάπουνων. Ευχαριστούμε την εταιρία Παπουτσάνης Α.Β.Ε.Ε. (PAPOUTSANIS S.A.) για την προσφορά και φυσικά τους μαθητές μας για την τεράστια προσπάθεια που κατέβαλαν.