Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Εκδήλωση ενημέρωσης για το Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Το Τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής (ΤΕΠ) του Πανεπιστημίου Μακεδονίας καθιέρωσε τη φετινή χρονιά ένα νέο τρόπο επαφής με τους μαθητές-τριες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης!

Στο πλαίσιο των ενεργειών Εξωστρέφειάς του, αλλά και λαμβάνοντας υπόψη τις δράσεις Επαγγελματικού Προσανατολισμού των Γυμνασίων – Λυκείων της χώρας, διοργάνωσε την Πέμπτη 22/12/2022, εξ αποστάσεως εκδήλωση (1,5 ώρας περίπου) στην οποία οι μαθητές-τριες της Β’ και Γ’ Λυκείου του Τομέα Πληροφορικής ενημερώθηκαν για τα αντικείμενα του ΤΕΠ, τις επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων του και λύθηκαν απορίες τους.

Ευχαριστούμε θερμά το ΤΕΠ και όλους τους συμμετέχοντες για την πρόσκληση και ιδιαίτερα για την ενημέρωση των μαθητών μας.

Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση στο Youtube πατήστε ΕΔΩ