20 C
Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Πιστοποιητικό Υιοθεσίας “Αστέρι της Ευχής” – makeAwish

Στο πλαίσιο των σχολικών δραστηριοτήτων του Σχολείου μας, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, με την συμβολή της εκπαιδευτικού μας κας Ισμήνης Καλαμάρη, λάβαμε μέρος στο πρόγραμμα “Αστέρι της Ευχής” του Make-A-Wish (Κάνε-Μία-Ευχή Ελλάδος).

Η ανταπόκριση των μαθητών και των εκπαιδευτικών μας ήταν μεγαλύτερη από κάθε χρονιά.

Ακολουθεί η επιστολή της Υπεύθυνης του Προγράμματος

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη στήριξή σας στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2022-2023.

Με τη δωρεά σας συμμετέχετε και εσείς ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες. Το πρόγραμμα Αστέρι της ευχής εδώ και 24 χρόνια αποτελεί ένα από τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων του οργανισμού μας ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

Σας ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη στο έργο σας!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

Η ομάδα του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»,