Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα 2014

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις του 1ου ΕΠΑΛ Θήβας και του Εργαστηριακού Κέντρου Θήβας κατά την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα που διοργανώθηκε στο διάστημα 11-17 Οκτωβρίου 2014 υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με την υποστήριξη των Σχολικών Συμβούλων Πληροφορικής.Στην Ευρώπη διοργανώθηκε ένας μεγάλος αριθμός εκδηλώσεων με πρώτη χώρα την Ιρλανδία με 509 εκδηλώσεις. Η Ελλάδα ήταν η δεύτερη χώρα με 451 εκδηλώσεις! Ακολουθούν Ισπανία, Γαλλία και Πολωνία. Το  1ο ΕΠΑΛ  και  το  Εργαστηριακό Κέντρο  Θήβας  συμμετείχαν  με  τις εκδηλώσεις Learn to Code HTML, CSS, and JavaScript και HMI-Human Machine Interface Μπορείτε να επισκεφτείτε το blog μας που δημιουργήθηκε και ενημερώνεται από τους μαθητές της Β’ & Γ’ Τάξης του Τομέα Πληροφορικής με σκοπό την ενημέρωση για ότι έχει να κάνει με τον κώδικα.