15 C
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS+ – ΤΟΜΕΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΕΚ ΘΗΒΑΣ

Στα πλαίσια των εξειδικευμένων προγραμμάτων κατάρτισης που οργανώνει το Εργαστηριακό Κέντρο Θήβας, σε συνεργασία με το ΕΠΑΛ Θήβας, το εκπαιδευτικό προσωπικό και η διοίκηση θεωρούν αναγκαία τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών εκπαίδευσης που προσφέρονται, ιδιαίτερα σε νέες καινοτόμες ιδέες και τεχνολογίες.  Για αυτό υλοποίησε πρόγραμμα Erasmus+ Βασική Δράση KA1 – Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση.” με τίτλο:«ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΦΥΤΩΝ»

Συμμετείχαν 17 μαθητές του τομέα ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στη Λεμεσό της Κύπρου από 26/3/2017 έως 10/4/2017 και φορέας υποδοχής ήταν η P.G. Plantation. Για την Διάχυση των αποτελεσμάτων του προγράμματος πραγματοποιήθηκε ημερίδα την Τρίτη 8/5/2017 στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΕΠΑΛ ΘΗΒΑΣ .Με την λήξη του προγράμματος οι συμμετέχοντες μαθητές έλαβαν Πιστοποιητικά συμμετοχής και europass κινητικότητας.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ