Home ΑΡΧΙΚΗ Προκήρυξη διαγωνισμού για εισαγωγή ιδιωτών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας

0

Ανακοινώθηκε από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας η Προκήρυξη για την εισαγωγή των υποψηφίων  στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2023.

Οι υποψήφιοι υποχρεούνται να υποβάλουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέχρι την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας ή διαμονής τους. Επίσης πρέπει να δηλώσουν την επιθυμία τους στο μηχανογραφικό δελτίο του Υπουργείου Παιδείας μέσα στις προβλεπόμενες από αυτό προθεσμίες.

Η εγκύκλιος και σχετικές οδηγίες είναι διαθέσιμες εδώ.

NO COMMENTS