Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Προετοιμασία – Υπεύθυνες δηλώσεις για e-Eγγραφές των μαθητών/τριών 2023-2024.

Αγαπητοί γονείς,
λόγω της επικείμενης διαδικασίας για τις εγγραφές στη Β και Γ ΕΠΑΛ για τα παιδιά σας που φοιτούν στην Α και Β  τάξη, πρέπει το σχολείο μας να επικαιροποιήσει κάποια από τα στοιχεία που αφορούν εσάς για να μπορέσει το σύστημα των εγγραφών στη συνέχεια να προβεί στην ταυτοποίηση του παιδιού σας και να επιτρέψει την εγγραφή του στην επόμενη τάξη.
Οι εγγραφές γίνονται υποχρεωτικά με ηλεκτρονικό τρόπο ( περίπου στα μέσα Ιουνίου, θα ενημερωθείτε εκ νέου ).

Για το λόγω αυτό παρακαλούμε αφού ενημερωθείτε από το συνημμένο έγγραφο (Επιστολή προς Γονείς) που αφορά τη διαδικασία, να μας επιστρέψετε τις 2 υπεύθυνες δηλώσεις που επισυνάπτονται, υπογεγραμμένες όπως ορίζει η διαδικασία μέχρι τις 15/5/2023 με έναν από τους παρακάτω δύο τρόπους:

1. Έκδοση υπεύθυνης δήλωσης
  2. είτε με τον κλασικό τρόπο του γνησίου της υπογραφής εκτυπώνοντας και συμπληρώνοντας τις παρακάτω Υπεύθυνες Δηλώσεις.

Είμαστε στη διάθεσή σας για όποια απορία – δυσκολία προκύψει.

Δείτε την επιστολή προς κηδεμόνες ΕΔΩ

Κατεβάστε την Υπεύθυνη Δήλωση Α Κηδεμόνα ΕΔΩ

Κατεβάστε την Υπεύθυνη Δήλωση Έτερου (Β) Κηδεμόνα ΕΔΩ